Porada: Jak dobrać rozmiar bransoletki?

11:05


Tworzenie biżuterii to pracochłonne, ale bardzo przyjemne zajęcie. Trzeba się przygotować na to, że nie zawsze wszystko wyjdzie nam za pierwszym razem i do niektórych rzeczy musimy mieć dużo cierpliwości. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z robieniem bransoletek miałam spory problem z dobraniem odpowiedniej długości do konkretnej ręki. Po latach doświadczeń potrafię już wykonać dany projekt "na oko", wiedząc, że będzie dobrze leżał.

Początkującym osobom polecam zastosować zasadę mierzenia obwodu nadgarstka i wykonania bransoletki tej długości (bransoletka bez zapięcia, ale z końcówkami). Następnie po zamontowaniu zapięcia, które przeważnie wynosi 1,5-2 cm wyjdzie nam dobrze dobrana bransoletka.

Tak naprawdę wszystko zależy od preferencji klientki, ponieważ zdarzają się takie, które lubią mieć dużo luźniejszą biżuterię lub wręcz przeciwnie - przylegającą do skóry. Jeśli wykonujemy projekt na zamówienie, zawsze musimy zapytać o gust klientki/klienta, by później nie było reklamacji ;)

Z kolei gdy nie robicie bransoletki na zamówienie, tylko np. do wystawienia jej na aukcji lub w sklepie, warto wykonać ją w standardowym rozmiarze, który wynosi 17 cm + zapięcie. W takim wypadku można dać łańcuszek przedłużający, ale nie dłuższy niż 2,5 cm, ponieważ bardzo często klientki nie lubią, kiedy im coś "dynda" ;)

Powodzenia!

Zobacz inne wpisy

0 komentarze

POLECANE

POLECANE

beads.pl

POLECANE

zBLOGowani.pl
Kreatywne Obsesje